Ako si správne želať 1

Na túto tému už vzniklo veľa článkov, kníh a videí. No z vlastnej skúsenosti viem, že hoci poznáme zákon príťažlivosti, z času na čas si ho predsa len potrebujeme pripomenúť. Pozrieť sa naň z nového uhla pohľadu.

Pred niekoľkými rokmi som sa rozhodla teóriu vyskúšať na vlastnej koži. Želala som si partnera. A keďže som vedela, že ho musím čo najdetailnejšie popísať snažila som sa pozbierať čo najviac podrobností o mojom ideálnom mužovi.

Keď to bolo hotové a ja som to videla čierne na bielom, zaplavil ma doposiaľ neznámy pocit. Bolo to zvláštne, ale ja som skutočne cítila, akoby som toho muža už mala. Pretože som ho dokázala popísať slovami.Verte či nie, muž, ktorý spĺňal môj popis, vstúpil do môjho života za 2 dni.Ale, ako rýchlo prišiel, tak rýchlo aj odišiel.

Neskôr som si uvedomila, že v mojom detailnom popise prišlo k malej chybičke. To však nebránilo tomu, aby ma táto skúsenosť nerozdrvila na kúsky.
Trvalo dlho, kým som sa opäť odhodlala na podobný krok. Nechcela som urobiť rovnakú chybu ako prvý krát. A tak som si jednoducho zaželala ideálneho muža pre mňa. Dôverovala som tomu, že vesmír presne vie, aký muž to má byť a preto nebolo nutné detailne ho opísať.

Tento krát to trvalo iba niekoľko hodín. A on sa objavil.Opäť to však nedopadlo podľa mojich predstáv.Tieto dve skúsenosti ma však, napriek všetkému, o niečom presvedčili. O tom, že ak si niečo želáme, skutočne to dostaneme. No niečo mi stále unikalo. A ja som nevedela čo.

Bolo to ako záhadné puzzle. Mala som všetky jeho časti, no nevedela som ich pospájať. Učila som sa trpezlivosti a čakala na správny okamih.Všetci muži, ktorých mi vesmír poslal, boli nápadne podobní. Boli odrazom môjho opisu dokonalého muža.

A každý z nich mal jednu úlohu. A môžeme ju pokojne nazvať jediným a najvýstižnejším slovom: posvätná.Pripravili ma na toho, po kom moja duša túži. Aj vďaka nim mohlo svitnúť ráno, keď všetky časti puzzle dokonale zapadli.
Želania nám dávajú slobodu. Sú prejavom dôvery vo vyššiu moc. Zbavujú nás bremena a otvárajú v nás zvedavosť.

Niekedy sa ani nenazdáme a odpoveď na naše želanie už stojí pred našimi očami. A niekedy môže byť tou odpoveďou niečo, čo sme nečakali. A preto musíme byť dostatočne vnímaví. Pretože vesmír nám vždy odpovie.

Len to môžeme ľahko prehliadnuť.A hoci by sme mohli mať pocit, že sme nedostali to, čo sme žiadali, stačí sa lepšie prizrieť a pochopiť, že to, čo vidia naše oči, je cestou k tomu, čo vidí naše srdce.

Ostatné články blogu