Ako si správne želať 2

„Svet otvára cestu ľuďom, ktorí vedia, kam idú.“ R. W. EmersonMožno ubehol už mesiac, možno rok odvtedy, čo sme vyslovili svoje veľké prianie, no stále sa nič nedeje. Žeby si vesmír našu prosbu nevšimol? Alebo sa naše slová stratili vo vetre?

Dnes nadviažeme na tému želaní z nedávneho článku a odhalíme ďalšie z tajomstiev toho, ako si správne želať.Mnoho krát som sa stretla s tým, že ľudia nie sú spokojní v pracovnej oblasti.

Dlhodobo sa sťažujú na to, že ich veľká príležitosť neprichádza a nevedia si s tým poradiť.V podobnej situácii bola aj mladá žena, ktorá sa odhodlala nájsť si novú prácu. Robila všetko preto, aby sa čo najlepšie uplatnila a bola spokojná. Skúsila mnoho. Zo začiatku hľadala prácu v ponuke voľných pracovných miest.

A bola úspešná. No z rôznych dôvodov o prácu predsa len prišla.Keď videla, že tade jej cesta nevedie, dala sa na podnikanie. Bola v tejto oblasti nováčikom, takže na to išla opatrne. Rozhodla sa s niekým spojiť a pomaly si vybudovať biznis. No po niekoľkých pádoch pochopila, že ani tu nenájde to, čo hľadá. A zrazu ostala stáť a nevedela, ako ďalej.

A pritom je to šikovná, múdra a ambiciózna žena. No mala pocit, že už vyčerpala všetky možnosti. Bola frustrovaná a začala strácať nádej.Táto obdivuhodná žena chcela iba jedno. Byť šťastná v tom, čo robí. A život, ako jej najlepší priateľ, sa jej neustále pýtal: „Čo je teda to, čo chceš robiť?“

Ona na túto otázku nevedela odpovedať. A tak jej život ponúkal možnosti, aby mohla pomaly dospieť k rozhodnutiu. Hoci bola odhodlaná robiť to, čo ju skutočne napĺňa, chýbala jej odvaha ísť za svojim snom. Miesto toho prispievala k tomu, aby sa plnili sny iných.Ak sami nevieme, čo vlastne chceme, nemôžme očakávať, že nám to príde do života.

Ak požiadame o auto, môžeme dostať červený športiak, ale aj starú rachotinu, ktorá sa už nedá naštartovať. A nemôžme sa ani sťažovať. Chceli sme predsa auto. A to sme aj dostali.Ak však bude naše želanie jasné, a my požiadame o červený kabriolet, tak nám presne taký červený kabriolet bude doručený.

Pretože vesmír bude presne vedieť, aký je náš sen a s radosťou nám ho splní.

Ostatné články blogu