Ako si správne želať 3

Požiadaj a dostaneš. Znie to tak jednoducho. No niekedy to proste nejde. 

Čím to je, že napriek tomu, že požiadame, neprichádza žiadna odpoveď? Poďme spolu odhaliť ďalšie z tajuplných príčin našej nespokojnosti. 

Je prirodzené, že ak sa rozhodneme vyhľadať terapeuta, máme ťažkosti, z ktorých sa sami nedokážeme vymotať. Často sa snažíme o niečo, no z nejakého nepochopiteľného dôvodu sa nám nedarí. 

Niektorí  z tých, ktorí ma požiadali o pomoc, túžili po novej práci, no žiadna zmena neprichádzala. Iní sa obzerali po novom vzťahu, ale ich predstavy sa nestretávali s realitou.   

Predstavme si svoje želanie ako krásnu nádobu snov, ktoré túžime naplniť niečím novým. Tým, čo nám prinesie novú energiu, radosť a šťastie. Akoby sme do nej vlievali čistú, sviežu vodu.  

Túto čerstvú vodu však do našej krásnej nádoby nie je možné naliať. Pretože naša nádoba je plná. Plná vody, ktorá nám už neslúži. Starej, kalnej a špinavej. Ak chceme mať vo svojej nádobe priezračnú vodu, musíme ju najprv vyčistiť od starých nánosov a nečistôt. 

Ak si chceme nájsť novú prácu, mali by sme prestať hovoriť o tom, ako nás tá súčasná práca ničí. Potrebujeme  sa sústrediť na energiu práce, ktorú si želáme, aj keď ju ešte nemáme. Ak sme myšlienkami či slovami neustále pripútaní v temnote práce, ktorá nespĺňa naše predstavy, nedávame priestor príchodu tej novej.  

Niekedy stačí naozaj málo, aby sme si uvedomili, že sa držíme v ťažkej energii a dokážeme sa zastaviť a zmeniť svoje naladenie. A zrazu príde k zmene, na ktorú tak dlho čakáme.  

Inokedy si to však vyžaduje viac úsilia. Aby sme urobili krok vpred, musíme sa pozrieť späť a uvoľniť to, čo naše nepríjemné myšlienky živí. A tým môže byť aj zdanlivo nevinné presvedčenie nadobudnuté v detstve, ktoré nám pripomína, že nemáme na to, aby sme dokázali viac.  

Ak si želáme, aby do nášho života vstúpil nový partner, princ na bielom koni, pusťme toho starého. Ak budeme venovať svoju energiu tomu, ako nám odchádzajúci partner ublížil, s najväčšou pravdepodobnosťou prehliadneme iskrivý pohľad neznámeho.  

Ak vedľa nás stále kráča niekto, o koho už nemáme záujem, nemôžme očakávať, že tam z ničoho nič bude stáť niekto iný. Je teda najvyšší čas zistiť, čo nám bráni v tom, aby sme svoj starý vzťah uzavreli. Dotknúť sa starých rán a zahojiť ich.  

Niekedy stačí málo. Upratať si v myšlienkach a vyzametať to, čo už nepotrebujeme. Vtedy sa otvorí naše srdce a do života nám vkročí niečo nové. A ak sa nám to podarí, ten človek alebo tá práca sa zjavia skôr než svitne nový deň.

Ostatné články blogu