Kto je dvoj plameň?

Položili ste si niekedy otázku, ako je možné, že niektorí ľudia popri nás prejdú bez povšimnutia a pri iných sa cítime vyslovene príjemne? A potom sú aj takí, pred ktorými máme potrebu utiecť a ich životnú cestu nadobro oddeliť od tej našej?

Keď sa na ľudí v našom živote pozrieme z vyššej perspektívy, môžeme si všimnúť veľmi zaujímavú, a predsa nesmierne zásadnú vec. Všetci títo ľudia sú nositeľmi odkazu, ktorý je určený iba nám. Dokážeme ho však odhaliť iba vtedy, ak nazrieme pod povrch ega. Do sféry neviditeľných zázrakov duše.

Každý človek, ktorý nami nejakým spôsobom rezonuje sa stáva našim zrkadlom. Zrkadlí to, čo prežívame vo svojom vnútri a môže sa to diať aj napriek tomu, že si svojho vnútorného prežitku nemusíme byť vedomý. Zrkadliť nám ho môže rodič, kamarát, naše dieťa, kolega, ale aj nadriadený. Naším najvýznamnejším zrkadlom je však náš partner.

A práve tu sa dostáva k slovu muž či žena s esenciou dvojplameňa.

Je to človek ako akýkoľvek iný. Rozdiel je však v tom, že kým iní ľudia nám zrkadlia len niektorú našu súčasť, dvojplameň je naším dokonalým zrkadlom.

Dvojplameň je oveľa viac ako spriaznená duša. Zatiaľ čo spriaznených duší môžeme mať viac, niektorí z nás majú aj svojho dvojplameňa.

Dvojplameň je však iba jeden. Môže ním byť iba jediný človek na svete, lebo je našou druhou polovicou.

Dvojplamene sú starými priateľmi, ktorí sa stretli v stovkách inkarnácií, aby sprevádzali jeden druhého k božskej celistvosti. Prechádzajú nespočetnými skúsenosťami, skúškami a lekciami, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou plánu ich duše.

Ich srdcia sú zázračným magnetom, ktorý ich vždy pritiahne k sebe aby mohli zažiariť tou najhlbšou láskou bez akýchkoľvek podmienok a súdenia.

Avšak v tejto dokonalosti duševného splynutia pred seba predkladajú zrkadlo, ktoré vo vesmíre nemá obdoby. Zrkadlo, v ktorom sa odhaľuje všetko utrpenie z minulosti. Krivdy, zrady, nespravodlivosť. Všetko to, čo je potrebné odpustiť, prepustiť a prečistiť. Pretože sú príčinou ich trpkého života.

Dvojplamene sa veľmi často pýtajú svojej duše, prečo práve ona si vybrala takúto zložitú a strastiplnú cestu. Pýtajú sa najmä vtedy, keď je bolesť už neznesiteľná a zdá sa, že z nej niet úniku.

A keď sa podarí uvoľniť ju a znova sa nadýchnuť, príde ďalší pád. Pád do ešte väčšieho bahna.

To všetko však zodpovedá energii dneška, kedy je nevyhnutné spojiť sa so svojim srdcom a milovať ho.

Úlohou každého človeka na tejto planéte je nájsť iskru vo svojom srdci a nasledovať ju ku šťastiu a láske. A to dokáže iba vtedy, ak sa zbaví blokov, nánosov a nezdravých presvedčení, ktoré mu bránia zažiariť.

Každý človek prechádza touto transformáciou takým tempom, aké mu prináleží. Ale tempo dvojplameňov je oveľa rýchlejšie. A nie náhodou.

Poslaním dvojplameňov je poskytnúť pomocnú ruku tejto planéte a ľuďom, ktorí na nej žijú. To sa však podarí iba vtedy, ak touto náročnou cestou prejdú sami.

A keď ich žiara začne prenikať cez štrbiny , nastane čas na, aby práve oni mohli pomôcť tým, ktorí sa ešte brodia bahnom a hľadajú cestu k vedomej žene a vedomému mužovi v sebe.

Ostatné články blogu