O mne

Kto som?

monika struharova
Volám sa Monika Struhárová.

Som akreditovaná terapeutka metódy Cesta (the journey) podľa Brandon Bays a úspešne som ukončila 3 stupeň Reiki Master.

V týchto oblastiach mám niekoľko ročné, bohaté skúsenosti, preto ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte ma kontaktovať.

Certifikáty

Od slabosti k sile

Život ma už mnoho rokov trpezlivo vedie výrazným osobným a duchovným rastom prostredníctvom oslabeného zraku. Môj vonkajší zrak mi síce neslúži tak, ako by som si želala, som však veľmi vďačná za to, že môj vnútorný zrak sa otvoril obrovským hĺbkam.
Je to môj vzácny kompas, ktorý mi ukazuje správnu cestu, odkrýva to, čo je skutočne dôležité a pomáha mi nachádzať svetlo aj v temnote. Slabozrakosť mi dala tie najväčšie životné dary.
Naučila ma, že krásy sveta nespočívajú len v tom, čo zachytia naše oči. Svet zvukov, vôní či dotykov má nezvyčajné čaro, ktoré často uniká pozornosti. Začala som sa viac spoliehať na svoje zmysly a intuíciu, pretože ony poznajú jedinú pravdu, o ktorú sa môžem s istotou oprieť, lebo nikdy nesklame.
Uvedomila som si, že dôležitejšie než to, čo vidíme, je to, čo cítime. To, čo ostáva očiam a neraz aj mylným hodnoteniam mysle neviditeľné.

Napriek handicapu som sa stala silnejšou ako kedykoľvek predtým a pochopila som, že všetko je možné, ak tomu veríme. Svoje oči už nevnímam ako slabosť a nespravodlivú hru osudu, ale ako zdroj nepokrivenej, skutočnej sily, ktorá je vo mne. Rovnakej sily, ktorá je aj vo Vás. Už viem, že svet môže byť krásny aj bez zraku. Moje oči ma naučili byť kreatívnou a vynaliezavou a dôverovať hlasu svojho srdca. Nikdy som neprestala cestovať, hoci nevidím krásu miest, ktoré navštívim. Tajomný pôvab a neoddeliteľná energia každého kúsočka tejto nádhernej planéty však ponúka oveľa väčšie zážitky ako pohľad naších očí.

Nikdy som sa nevzdala ani tancovania či pečenia, ktoré tak veľmi milujem. A dnes sú moje koláče ešte chutnejšie a pripravované s ešte väčšou láskou. A tanec so zatvorenými očami odporúčam zažiť každému. A naopak, privítala som vo svojom živote moderné technológie, o ktorých som kedysi ani netušila. A teraz mi tak uľahčujú život, že nejeden zdravý človek neveriacky krúti hlavou. Píšem články, čítam knihy a nahrávam videá, hoci nevidím.

Život je prúdom meniacej sa energie. V tomto duchu sa aj ja posúvam vpred a otváram novým víziám a snom, ktoré ma na mojej ceste obohacujú a prinášajú slobodu a možnosť vzlietnuť. Verím, že každý na tomto svete môže byť šťastný a naozaj spokojný. Preto pomáham ľuďom, aby dokázali využiť svoj skutočný, bezhraničný potenciál a žili svoj sen a život naplno.

Mojím cieľom je inšpirovať Vás k tomu, aby ste otvorili oči dokorán, prestali sa báť tieňov a verili v seba a v božské svetlo vo svojom srdci.

 

Moja cesta

monika struhárová

Život som vždy túžila žiť naplno. Nepremárniť ani deň. A každý z mojich dní, či spĺňal moje očakávania alebo nie, bol nevyhnutný k tomu, aby som sa dostala, kde som dnes. 

Často som veľmi citlivo vnímala točo sa okolo mňa dialo. Mávala som dojem, že pod tým, čo moje oči vidia, sa ukrýva niečo iné. No naučila som sa to odmietať. A radšej som mlčky vkĺzla do svojho sveta predstáv a snov. 
Keď sa moje sny začali plniť, bola som nadšená. Táto minca však mala aj svoju odvrátenú stranu. Nádherné výstupy do výšin radosti striedali pády do nepríjemných pocitov, ktoré mi nedali spať. Vtedy vstúpila do môjho života nečakaná diagnóza. 
Rozhodla som sa bojovať. Bola som odhodlaná ísť kamkoľvek, aby som sa vyliečila. Lekári síce neustále opakovali, že veda ešte nepokročila natoľko, aby mi dokázali pomôcť, no nevedela som sedieť so založenými rukami. A tak som sa obrátila na alternatívne liečenie.  
Ale žiadny zázrak sa neudial. A každým dňom som sa prebúdzala s otázkou, prečo sa to deje. Aký má môj život zmysel? Čo mám urobiť, aby som to zastavila? Nemohla som dovoliť, aby ma premohli ťaživé pocity bezmocnosti a strachu.  

Zmena prišla až s prvými terapiami Cesta od Brandon Bays. Po dlhom období naháňania falošných nádejí som dozrela k ďalšiemu kroku. Bolo to úžasné! Moje srdce ožilo. A ja som vedela, že smerujem k nájdeniu zmyslu svojho života.  

dalajlama

Stretnutie s Dalajlámom, rok 2008

Práca s Cestou prinášala svoje ovocie. Žasla som, ako sa ľudia vďaka terapii rozžiarili. A navyše, zmeny nastali aj u mňa. Moja myseľ sa upokojila a telo sa pomaličky liečilo. V záplave takýchto zážitkov bolo úplne prirodzené stať sa akreditovaným terapeutom Cesty.

Stále viac som vnímala neviditeľný svet energie. Fascinovala ma jej nekonečná sila, prúdenie a vplyv na život.

A keď mi nečakane jeden veľmi vážený majster Reiki ponúkol svoje dlhoročné skúsenosti, liečenie tela a duše pre mňa nabralo úplne nový rozmer. A uzdravujúca energia si zrazu našla cestu aj tam, kde chýbala nádej, ľahkosť a viera.

Azda najvýznamnejšou stopou na mojej ceste je však stopa dvojplameňa.

Zrkadlo, ktoré predo mňa postavil, nemalo obdoby. S týmto poslom života som prekročila brány svojej temnoty, aby som našla najžiarivejšiu hviezdu na nebi.

Moja intuícia začala strácať hranice a ja som objavila to, čo som nikdy nezabudla.

A dnes to považujem za jeden z najväčších darov svojho bytia.

Dar, ktorý ma naučil dôverovať vesmíru, Bohu, životu, duši a sebe.