Skúsenosti klientov

Milí priatelia.
Je mi cťou sprevádzať Vás procesmi, ktoré menia život.
Vaše príbehy sú dôkazom toho, že to stálo za to.
Z
ároveň sa stávajú cennou inšpiráciou, ktorá dokáže pohnúť svetom.
Patrí Vám za to veľká vďaka!

Napísali o mne …

  Napísala: Andrea Mikulášová

Monika mi otvorila oči, keď mi povedala, že hnev je prejavom toho, že nemám niečo vyčistené. Ale najsilnejším momentom pre mňa bolo uvedomenie si prvého veľkého bloku. Netušila som, koľko ich mám.
Naučila som sa, čo je ísť do pocitu. A prestala som si priťahovať situácie, ktoré sa mi nepáčia. Oveľa viac prijímam svoj život. Ďakujem ľuďom za to, čo mi dali a, že som sa s nimi mohla posunúť. Odkedy viem, ako funguje zrkadlo, mám radosť a zimomriavky zo stretnutia s nimi. A keďže som sa zmenila, menia sa aj oni.
Pochopenie je úžasné. Úplne mi otvára obzor. Posilnilo ma vo viere, že všetko je tak, ako má byť. Stále to tak cítim.
Musela som porozumieť vine a obviňovaniu. Vždy som to vnímala negatívne a bolo to silnejšie ako ja. Ale už je to inak. Teraz počúvam srdcom a cítim sa dobre. Som veľmi vďačná.
Andrea Mikulášová

  Napísal: Rado Hájek

Žil som v hmle. Roky som trpel ťažkými depresiami. Bol som zavretý doma, nevedel som s nikým prehovoriť. Iba som ležal, celé dni skovaný. Keď som niekde išiel, bolo to nasilu.
Monika mi ukázala smer.
Po prečítaní knihy Cesta som bol vysmiaty ako lečo 🙂 a po cvičení „Kto si?“ akoby mi niekto povedal: „Tu máš a buď šťastný!“ A proces to všetko zastabilizoval. Hmlu vystriedalo slnko.

Odvtedy mi ľudia hovoria, že akoby ma vymenili. Bolo pre mňa utrpením sa s niekým stretnúť. A teraz sa nedám vypnúť. Bolo to peklo na Zemi, z ktorého sa nedá vymotať. Môžeš si to zdôvodňovať, ako chceš. Nič ti nie je. Ale predsa ti je.

Teraz si život vážim. Viem to porovnať. Prejavujem city a som šťastný. Voľakedy som bol iný. V toľkých rokoch som sa znovu zrodil!!

Rado Hájek

  Napísala: Monika Kopecká

Terapia Cesta mi dala neuveriteľne veľa. Otvorila mi chuť do života. Môj život závisel od mojich očí. Bola som presvedčená o tom, že pokiaľ nebudem vidieť, nebudem mať chuť žiť. Vtedy mi prišla do života Monika.
Chcela som si vyliečiť oči, ale keď začal môj prvý proces, zrazu to vôbec nebolo o očiach. Objavila som svetlo vo svojom živote, uvedomila som si hodnotu života a tiež samej seba. Predtým som vôbec nevnímala, čo všetko dokážem aj napriek handicapu. Vďaka procesom som získala obrovskú vnútornú silu a sebadôveru.

Postupne som sa učila vnímať signály svojho tela a rozumieť tomu, čo mi hovorí. Čo je pre mňa dobré a čo nie. Nadobudla som pocit spokojnosti vo vlastnom tele a lásky k sebe, k tomu, čo je teraz. A prestala som sa trápiť kvôli budúcnosti, ktorú neviem ovplyvniť.

Cesta mi dala nekonečné možnosti a spôsob, ako sa zbaviť starých obmedzení. Môj život sa stal oveľa slobodnejším.

Monika Kopecká

  Napísala: Zuzana Š.

Terapia Cesta u Moniky bol ozaj zážitok. Trpezlivo ma viedla cez moje traumy a bolesti. Bola mi veľkou oporou, keď sa začali vynárať všetky tie dávno zabudnuté krivdy.
S jej pomocou sa mi výrazne zmiernila fóbia z vtákov, opustila som niektoré nezdravé vzorce správania a začala si uvedomovať svoju jedinečnosť a silu. Ďakujem Monika.

Zuzana Š.

  Napísal: Juraj

Terapiu u Moniky som využíval popri svojej klasickej konvenčnej liečbe rakoviny. Pomohla mi vysporiadať sa so strachmi, ktoré táto choroba prináša a tiež mi pomohla vysporiadať sa s blokmi z minulosti. Spomínam si na radu od nej, ktorú mi dala: „Nesústreď sa len na jednu metódu. Využi všetky možnosti, ktoré ti život prinesie.“ Na záver ešte dodám, že z medicínskeho hľadiska bola moja diagnóza považovaná za liečiteľnú.

Juraj