Satsang – cesty srdca

cesty-srdca-satsang

Pravidelné mesačné stretnutia

satsangKeď som v apríli 2023 organizovala prvý verejný Satsang Cesty srdca, stála som pred novou výzvou, ktorá so sebou prinášala veľkú zodpovednosť. Tento krok bol pre mňa veľkým vystúpením zo zóny komfortu, keďže dovtedy som poskytovala výlučne individuálne sedenia. Navyše, vedela som, že väčšina očakávaných účastníkov nadchádzajúceho prvého satsangu sa podobného podujatia ešte nezúčastnila.

Bolo pre mňa nesmierne dôležité, aby to dopadlo dobre a aby sme si všetci odniesli domov dobrí pocit.
Prvý Satsang Cesty srdca však do veľkej miery predčil všetky moje očakávania! 😁

Každý z nás prichádzal s niečím iným.
S obavami, či to zvládneme… s vlastnými zaťažkávajúcimi bremenami na pleciach… so strachom, že budeme musieť prehovoriť… s beznádejou, uzavretosťou, zraniteľnosťou. Keď sme však odchádzali, v očiach každého z nás žiarila dovtedy nevidená sloboda. A to doslova. Takáto žiara v očiach sa objaví vždy, keď človek prejde veľkou vnútornou zmenou. Stačil jediný Satsang Cesty srdca a každého zaplavila božská úľava. Bremená z pliec opadli, strach zmizol a oči prehovorili hlasom duše. 🤗

Odvtedy sa na Satsangoch Cesty srdca stretávame pravidelne. Jeden krát v mesiaci, vždy v nedeľu, sa opäť spájame so svojou krásnou a láskavou dušičkou a nechávame ju, aby k nám prehovorila. 💜 Od jari 2023 však prešli Satsangy Cesty srdca niekoľkými zmenami. Každé stretnutie poukázalo na niečo, čo sa dalo zlepšiť. A ja som tieto zmeny pre Vašu spokojnosť veľmi rada urobila. ☺️

Dovoľte mi teda, aby som Vám predstavila Satsang Cesty srdca…

satsang cesta srdcaSatsang je starodávna tradícia stretávania sa s ľuďmi, ktorí sa spoločne spájajú v čistej pravde so svojím srdcom, svojou dušou, s Bohom, so svojím Vyšším JA.
Naše Satsangy Cesty srdca sú stretnutia, ktoré poskytujú bezpečné a pokojné prostredie na vypnutie a uvoľnenie napätia a stresu, ponorenie sa do hlbokej liečivej relaxácie a podporu osobného a duchovného rastu.

Každý satsang je veľkým zážitkom. Mesiac za mesiacom prináša novú pohlcujúcu energiu, ktorá sa snúbi s esenciou každého člena danej skupiny.

Ako prebiehajú Satsangy Cesty srdca?

Stretnutie trvá približne 1 hodinu a pozostáva z dvoch hlavných častí. Prvou z nich je meditácia a druhou harmonizácia čakier.

Meditácia

meditaciaPo úvodnom privítaní otvárame satsang vedenou meditáciou. Spoločne sa pomaly a jemne ponárame do sveta nekonečného ticha a hlbokého pokoja, kde nachádzame útočisko od každodenných starostí. Meditácia sa nie náhodou už tisíce rokov praktizuje v rôznych kultúrach po celom svete. Je spoľahlivou metódou znižovania stresu. Upokojuje myseľ, zlepšuje spánok a náladu. Pomáha nám sústrediť sa na prítomný okamih a môže priaznivo pôsobiť na zdravie. Meditácie, ktoré na Satsangoch Cesty srdca vediem, sú rozmanité a pestré. Môžme pri nich pracovať s dychom, môžme sa nechať usmerňovať svojím telom, alebo vhupnúť do krajiny predstáv a fantázie.

Pri meditácií tiež rada využívam silu hudby a vône, svetlo plameňa sviečky, alebo liečivú energiu kameňov a minerálov. Možností je naozaj veľa. Aj to robí každý satsang jedinečným. Keď po skončení meditácie otvoríme oči a pokojne sa zhlboka nadýchneme, zaplaví nás pocit nekonečnosti a splynutia so všetkým. S ľuďmi, ktorí budú okolo nás sedieť, budeme tvoriť jedno. A budeme plne ukotvení v prítomnom okamihu.

Toto nádherné rozjímanie bude natoľko hlboké, že budeme mať pocit, že v ňom už ostaneme navždy. A naozaj, bude našou súčasťou aj po skončení satsangu. Povýšime ho však na ešte vyššiu úroveň. ☺️

Harmonizácia čakier

harmonizacia-cakierDruhú časť satsangu venujeme čakrám. Každé stretnutie je ladené v energii jednej z nich.
Harmonizujeme a privedieme do súladu koreňovú, alebo sakrálnu čakru, solar plexus, srdcovú, alebo krčnú čakru, čakru tretieho oka, alebo našu najvyššiu, korunovú čakru.

Každá čakra má svoju farbu, zvuk či symbol.
Každá je spojená s určitými orgánmi a žľazami a prislúchajú jej určité charakterové vlastnosti.

Ak čakry nie sú v rovnováhe, môže to viesť k rôznym ťažkostiam fyzického, emocionálneho alebo duševného zdravia. Ak sú však čakry čisté a vyvážené, uzdravujúca životná energia nimi môže ľahko a slobodne prúdiť.


Skupinová sila

sila skupinyJe mnoho spôsobov, ako môžme meditovať a harmonizovať svoje čakry. A vrelo odporúčam robiť to čo najčastejšie. Ideálne venujme sebe a svojej vnútornej rovnováhe aspoň zopár minút denne. Väčšinou budeme meditovať sami, vedení svojou vnútornou inteligenciou alebo skúseným lektorom. A nie každá meditácia nám musí vyhovovať.

Ak sa nám však naskytne príležitosť byť súčasťou skupinovej meditácie, stojí za to pridať sa. Kolektívna energia skupiny ľudí s rovnakým zámerom dokáže silu spoločnej meditácie mnohonásobne zvýšiť. Skupinové ponorenie sa do hĺbky svojej duše má svoje veľké čaro.

Esencia jednotlivcov má úžasnú schopnosť zázračne sa zladiť do jedného celku. Vytvorí tak podmanivú a pohlcujúcu energiu, ktorá nežne uvoľňuje hranice a všetko, čo nám bráni uvoľniť sa a odovzdať sa pokojnému tichu.

Dôverujme tejto magickej energii a dovoľme, aby nás zaviedla tam, kde nájdeme vytúžený pokoj v srdci. 💜

Satsang Cesty srdca prináša:

satsang-prinasa

 • príjemné zastavenie uprostred ruchu všedných dní
 • upokojenie duše, mysle a tela
 • nádej, že nájdeme svetlo na konci tunela
 • silu pokračovať v započatej ceste
 • zníženie napätia a úzkosti
 • uvoľnenie tlaku, strachu a pocitu samoty
 • spoznávanie krásy neviditeľného vnútorného sveta
 • objavenie zdroja kreativity a tvorivej energie
 • novú radosť zo života
 • nezištnú podporu
 • pochopenie a vnútorný pokoj
 • úsmev a objatie
 • nové možnosti a riešenia
 • prijatie a dôveru v život
 • pocit, že v tom nie sme sami
 • čas strávený v kruhu pozitívne naladených ľudí

FAQ – Často kladené otázky

Bližšie informácie o plánovaných stretnutiach a kurzoch nájdete na našej stránke na Facebooku.

To je úplne v poriadku. 😌
Veľká väčšina z nás sa naučila emócie potláčať, bez ohľadu na to, či sú naše pocity negatívne alebo pozitívne.
Uverili sme tomu, že musíme byť v strehu a byť pripravení brániť sa, ak by nás niekto ohrozil.
Meditovanie, stíšenie sa a ponorenie do pokoja sa zameriava presne na to. Pomaly a tak, aby sme sa cítili bezpečne, uvoľňuje opraty kontroly a vkladá nám do rúk slobodu.
Je to však proces, ktorý si vyžaduje čas. Buďte trpezliví a netlačte na seba. Keď budete meditovanie trénovať, deň za dňom Vám to pôjde ľahšie. Postupne dosiahnete, že sa rýchlo a ľahko uvoľníte a meditovanie si dokonale užijete.
Krátke meditácie môžu byť skvelým začiatkom Vášho relaxovania.
Začať môžete napríklad mojou, iba 7-minútovou meditáciou vďačnosti, ktorú nájdete na YouTube kliknutím sem…

Vôbec nie. Po skončení meditácie sa účastníkov vždy pýtam, ako sa cítia. Rada sa ubezpečujem, že im  je dobre a príjemne. Je veľmi zaujímavé, že každý vníma rovnakú meditáciu úplne inak. Dokonca i jeden človek ju môže dnes prežívať odlišne než zajtra.
Preto sa často rozprúdi veľmi obohacujúca diskusia o tom, kto, čo a ako vnímal. Niektoré zážitky sú rovnaké, iné odlišné. A všetky sú v poriadku. Nech vnímate meditáciu akokoľvek, vedzte, že je to spôsob, ako k Vám prehovára Vaša duša. Prijmite jej hlas a jej slová, pretože Vaša duša Vás úprimne miluje. Bez podmienok a v čistej láske. A ste vítaní zdieľať tento hlas s ostatnými, s rešpektom a bez súdenia. Zároveň však chápeme a prijímame aj Vaše rozhodnutie mlčať.

Počet účastníkov sa líši v závislosti od konkrétneho satsangu.
Niekedy je nás menej a stretnutie je hlbšie a osobnejšie. Inokedy je nás viac a na satsangu sa vyníma pestrosť našich osobností.Vzhľadom na to, že každé stretnutie sa nesie v určitej energii, každý satsang si pritiahne tých ľudí, ktorých má. Ak sa teda necháme viesť volaním svojho srdca a nie očakávaným počtom ľudí, staneme sa neoddeliteľnou súčasťou presne toho Satsangu Cesty srdca, ktorí je určený nám. 😇

Na Satsangu Cesty srdca je vítaní každý, muži aj ženy každého veku, viery či farby pleti. Sú to ľudia s rozličnými skúsenosťami, postojmi, pripravenosťou otvoriť srdce, na rôznych úrovniach vedomia. Energia každého z nich sa však vždy spoločne zladí v dokonalej harmónii.Aj to robí naše stretnutia zaujímavejšími a výnimočnejšími.

Aj s takouto otázkou som sa už stretla… 😃
A priznám sa, že ma poriadne prekvapila.
Ak však niekto nemá s podobnými stretnutiami skúsenosti, môže mu takáto myšlienka napadnúť. Môže ich považovať za nekonvenčné, no sú dôležité pre osobný rast. Aj preto sa celosvetovo tešia čoraz väčšej obľube.
Satsangy Cesty srdca som začala organizovať, aby som pomohla ľuďom, ktorí to potrebujú.
Viem, aké náročné je nájsť si v rušnom a hektickom živote chvíľku pre seba. Preto Vám ponúkam odpočinok v oáze ticha pokoja. Veď všetci potrebujeme trochu relaxu ☺️ Satsang je otvorený pre všetkých ľudí, bez ohľadu na náboženstvo alebo presvedčenie. Každý má právo sám sa rozhodovať o svojom živote a mať slobodný názor. Je teda prirodzené, že takéto stretnutia nemusia vyhovovať každému.

Povedali ste o Satsangu Cesty srdca: