Terapia Reiki

Novodobá história učenia Reiki začala koncom 19. storočia, keď japonský mních Mikao Usui našiel v starom sanskritskom spise jedného kláštora dôkladný popis dávneho liečenia pomocou univerzálnej, božskej energie. Toto odhalenie bolo prvým krokom k šíreniu liečenia prostredníctvom Reiki. 

reikiEnergia Reiki 

Slovo Reiki sa skladá z dvoch japonských znakov. „Rei“ môžeme preložiť ako Duch alebo vyššia múdrosť a slovo „ki“ znamená silu. Reiki je božská sila, alebo sila nášho Ducha, ktorá udržiava bytosti živé. Tvorí podstatu života v celom vesmíre.
Táto inteligentná energia uzdravuje ľudí, zvieratá aj rastliny. Hľadá si cestu telom a lieči všetky nemoci a slabosti, na ktoré narazí.

Rovnováha v tele

Naše telo môže byť zdravé, ale aj choré. Tento stav je akýmsi zrkadlom energie v nás. Ak je naša energia nevyvážená, v disharmónii telo to prejaví nepokojom či chorobou.
Reiki je tá sila vesmíru, sila nášho ducha, ktorá sa snaží tento stav vyvažovať a opäť dostať do rovnováhy.
Reiki energia naštartuje samoliečiace schopnosti nášho tela a sústredí prísun energie na miesto, ktoré je potrebné liečiť, podobne ako laserový lúč. Tam pomaly zvyšuje vibrácie a tým pomáha nášmu telu, aby sa opäť dostalo do harmónie.

Reiki pomáha

Reiki sa môže stať dobrým pomocníkom pri hojení rán. Poskytne úľavu od bolesti, zmierni zápal v tele, uľahčí liečenie a zlepší našu imunitu.
Môže nám pomôcť pri tráviacich ťažkostiach alebo zlepšení celkovej vitality nášho organizmu.
Energia Reiki nám môže pomôcť odbúrať strach pred operáciou, skúškou či životnou zmenou. Výrazne prispieva k tomu, aby sme sa zbavili nespavosti a mali pokojné sny.

Vďaka nej sa tiež dokážeme lepšie sústrediť na prácu a štúdium. Uvoľní stres a pretrvávajúcu neistotu a obnoví pocity bezpečia všeobjímajúcej harmónie. Upokojí našu myseľ a pomôže nám zbaviť sa fóbií a iných psychických ťažkostí.

Reiki uvoľňuje bloky

Táto metóda nám podáva pomocnú ruku v mnohých oblastiach života. Rozpúšťa bloky, ktoré nám bránia v tom, aby sme dosiahli svoje méty vo finančnej oblasti, v kariére alebo osobnostne rástli. Napomáha nám nájsť šťastie v partnerstve i spokojnosť v živote.

Reiki je pre všetkých

Cieľom tejto univerzálnej energie je prispieť k tomu, aby sa naše telo dostalo do čo najväčšej rovnováhy. A z tohto dôvodu vďačne spolupracuje s inými metódami, aby spolu dosiahli uzdravenie nielen duše, ale aj tela.
Reiki môže využívať úplne každý. Jej účinok nezávisí od nášho veku alebo toho, či jej sile veríme alebo nie. Nemusíme sa ponárať do pocitov a otvárať staré, nepríjemné spomienky. Stačí sa odovzdať do rúk prírody a sile nášho Ducha a životodarného vesmíru.

Najčastejšie otázky ohľadom terapie Reiki

Po kliknutí na otázku sa Vám zobrazí odpoveď

Áno. Energia Reiki, ktorú môžeme nazvať aj univerzálna, vesmírna alebo božská, je energia, ktorá pomaly a postupne nachádza tie miesta v tele, ktoré je potrebné uzdraviť

 

Počas terapie sedíte, alebo ležíte tak, aby ste sa cítili pohodlne. Nohy máte položené vedľa seba a ruky máte vedľa tela. Tým umožňujete, aby energia voľne prúdila Vašim telom a mohla ho liečiť. 
Môžete počúvať hudbu, meditovať, alebo pokojne oddychovať. 

Vnímavejší ľudia cítia drobné mravčenie, teplo alebo chlad. Mnohí nevnímajú nič. To však nemá žiadny vplyv na samotné liečenie. Reiki prúdi Vašim telom a lieči ho bez ohľadu na to, či to cítite alebo nie. 

Keď sa choré miesto uzdraví, energia Reiki už nemá dôvod naň pôsobiť. Dôkazom toho bude fakt, že sa budete cítiť lepšie. 
Reiki veľmi často pomáha pri klasickej medicíne a iných známych metódach liečenia tela a duše.
Preto odporúčam, aby ste svoj zdravotný stav konzultovali s lekárom, ktorý Vám poskytne odborné vyšetrenie potvrdzujúce zmenu a možné zlepšenie. 

Recenzie klientov z terapie Reiki