Terapia Reiki

Novodobá história učenia Reiki začala koncom 19. storočia, keď japonský mních Mikao Usui našiel v starom sanskritskom spise jedného kláštora dôkladný popis dávneho liečenia pomocou univerzálnej, božskej energie. Toto odhalenie bolo prvým krokom k šíreniu liečenia prostredníctvom Reiki. 

reikiEnergia Reiki 

Slovo Reiki sa skladá z dvoch japonských znakov. „Rei“ môžeme preložiť ako Duch alebo vyššia múdrosť a slovo „ki“ znamená silu. Reiki je božská sila, alebo sila nášho Ducha, ktorá udržiava bytosti živé. Tvorí podstatu života v celom vesmíre.
Táto inteligentná energia uzdravuje ľudí, zvieratá aj rastliny. Hľadá si cestu telom a lieči všetky nemoci a slabosti, na ktoré narazí.

Rovnováha v tele

Naše telo môže byť zdravé, ale aj choré. Tento stav je akýmsi zrkadlom energie v nás. Ak je naša energia nevyvážená, v disharmónii telo to prejaví nepokojom či chorobou.
Reiki je tá sila vesmíru, sila nášho ducha, ktorá sa snaží tento stav vyvažovať a opäť dostať do rovnováhy.
Reiki energia naštartuje samoliečiace schopnosti nášho tela a sústredí prísun energie na miesto, ktoré je potrebné liečiť, podobne ako laserový lúč. Tam pomaly zvyšuje vibrácie a tým pomáha nášmu telu, aby sa opäť dostalo do harmónie.

Reiki pomáha

Reiki sa môže stať dobrým pomocníkom pri hojení rán. Poskytne úľavu od bolesti, zmierni zápal v tele, uľahčí liečenie a zlepší našu imunitu.
Môže nám pomôcť pri tráviacich ťažkostiach alebo zlepšení celkovej vitality nášho organizmu.
Energia Reiki nám môže pomôcť odbúrať strach pred operáciou, skúškou či životnou zmenou. Výrazne prispieva k tomu, aby sme sa zbavili nespavosti a mali pokojné sny.

Vďaka nej sa tiež dokážeme lepšie sústrediť na prácu a štúdium. Uvoľní stres a pretrvávajúcu neistotu a obnoví pocity bezpečia všeobjímajúcej harmónie. Upokojí našu myseľ a pomôže nám zbaviť sa fóbií a iných psychických ťažkostí.

Reiki uvoľňuje bloky

Táto metóda nám podáva pomocnú ruku v mnohých oblastiach života. Rozpúšťa bloky, ktoré nám bránia v tom, aby sme dosiahli svoje méty vo finančnej oblasti, v kariére alebo osobnostne rástli. Napomáha nám nájsť šťastie v partnerstve i spokojnosť v živote.

Reiki je pre všetkých

Cieľom tejto univerzálnej energie je prispieť k tomu, aby sa naše telo dostalo do čo najväčšej rovnováhy. A z tohto dôvodu vďačne spolupracuje s inými metódami, aby spolu dosiahli uzdravenie nielen duše, ale aj tela.
Reiki môže využívať úplne každý. Jej účinok nezávisí od nášho veku alebo toho, či jej sile veríme alebo nie. Nemusíme sa ponárať do pocitov a otvárať staré, nepríjemné spomienky. Stačí sa odovzdať do rúk prírody a sile nášho Ducha a životodarného vesmíru.

Najčastejšie otázky ohľadom terapie Reiki

Po kliknutí na otázku sa Vám zobrazí odpoveď

Áno. Energia Reiki, ktorú môžeme nazvať aj univerzálna, vesmírna alebo božská, je energia, ktorá pomaly a postupne nachádza tie miesta v tele, ktoré je potrebné uzdraviť

 

Počas terapie sedíte, alebo ležíte tak, aby ste sa cítili pohodlne. Nohy máte položené vedľa seba a ruky máte vedľa tela. Tým umožňujete, aby energia voľne prúdila Vašim telom a mohla ho liečiť. 
Môžete počúvať hudbu, meditovať, alebo pokojne oddychovať. 

Vnímavejší ľudia cítia drobné mravčenie, teplo alebo chlad. Mnohí nevnímajú nič. To však nemá žiadny vplyv na samotné liečenie. Reiki prúdi Vašim telom a lieči ho bez ohľadu na to, či to cítite alebo nie. 

Keď sa choré miesto uzdraví, energia Reiki už nemá dôvod naň pôsobiť. Dôkazom toho bude fakt, že sa budete cítiť lepšie. 
Reiki veľmi často pomáha pri klasickej medicíne a iných známych metódach liečenia tela a duše.
Preto odporúčam, aby ste svoj zdravotný stav konzultovali s lekárom, ktorý Vám poskytne odborné vyšetrenie potvrdzujúce zmenu a možné zlepšenie. 

Toto ste povedali o Reiki

Uprostred leta som prechladol a skončil som so zápalom priedušiek. Strašne ma bolelo hrdlo a skoro nič som nejedol, lebo sa mi nedalo prehĺtať. Bolo mi hrozne. Bral som už druhú krabičku antibiotík, ale nezlepšovalo sa to. Raz sa to už nedalo vydržať a o druhej v noci som letel na pohotovosť. Pani doktorka zistila, že všetko je v poriadku a mám pokračovať v liečbe. Vtedy mi manželka povedala, aby som napísal Monike a poprosil ju o pomoc. A onedlho ma preliečovala energiou Reiki. Neviem, či je to náhoda, ale zrazu som sa začal cítiť trochu lepšie. Liečenie prebiehalo niekoľko dní a ja som sa vždy upokojil a uvoľnil. Dokonca sme liečili aj s kameňmi a polodrahokamami a to sa páčilo aj mojej rodine. 🙂 Bolo to zaujímavé a celkom príjemné. Dôležité je, že moja choroba začala konečne ustupovať.
Milan

Keď som unavený a vyčerpaný a čaká ma náročná skúška alebo ťažké stretnutie, požiadam Moniku o Reiky. Cítim sa po tom oveľa lepšie. Nabije ma to energiou, mám chuť pracovať a som pripravený čeliť výzvam.

NN

Chystal som sa na operáciu a požiadal som Moniku o pomoc so strachom, ktorý ma prenasledoval. Počas liečení som si vždy oddýchol alebo zaspal. A raz mi Monika povedala niečo, čo nemala odkiaľ vedieť. Bolo to niečo, čo sa objavovalo v mojich nočných morách. Odvtedy tie nočné mory nemám. A na operáciu som išiel bez strachu a v pohode.

Milan

Dlhodobo som musela užívať lieky a po pár týždňoch som začala mať bolesti žalúdka a nechutilo mi jesť. Monika mi ponúkla Reiki. Prvé liečenie trvalo veľmi dlho, ale po druhom mi bolo oveľa lepšie. A po treťom, krátkom liečení som bola fit.

Veronika

Bol som po vážnej operácii a Monika mi s energiou Reiki pomáhala zotaviť sa. Neviem povedať, aký dopad mala Reiki na môj stav, lebo rana bola veľká a hojila sa dlho. Ale určite som rád, že som spravil niečo dobré pre svoje telo.

NN

Náš psík máva problémy s jedením. Kvôli veľkým horúčavám, alebo aj kvôli zdravotným problémom. Raz, keď opäť dlhšie nejedol, bola som už zúfalá a opýtala som sa Moniky, či s tým nevie niečo urobiť. Preliečila ho a náš pes sa hneď postavil a išiel jesť! Neverila som vlastným očiam. Veľmi dlho sme sa trápili a zrazu jedol 😃
Ďakujem, Monika

Nela

Pred 2 rokmi som bola v nemocnici vo veľmi vážnom stave. Zo dňa na deň sa mi pohoršovalo a bolesti boli neznesitelné. Chodila som po vyšetreniach a lekári mi oznamovali samé zlé správy. Bola som zúfalá a nahnevaná a cítila sa bezmocne. Môj pobyt v nemocnici sa z 3 dni natiahol na vyše 3 týždne.
Jedného dňa mi Monika navrhla liečenie prostredníctvom Reiki. Dôverovala som jej a okamžite som súhlasila, keďže som potrebovala všetku pomoc, ktorá sa ponúkala.
S reiki energiou sme pracovali 2-3 krát denne. Hneď od začiatku som cítila, akoby mojím telom znovu začínal pretekať život. Konečne sa so mnou dialo niečo, čo som vnímala veľmi pozitívne. Moja rodina po každom liečení u mňa videla novú iskru v očiach, čo im aj mne dodávalo veľmi potrebnú nádej. Môj zdravotný stav sa konečne začal zlepšovať 🥳 Odvtedy nedajú na Reiki dopustiť. A ja tiež. 😁
Zo srdca odporúčam Reiki každému! Mne táto energia pomohla vo veľmi ťažkých chvíľach a som za ňu veľmi vďačná 🤗😀❤️

Zuzana

Človek častokrát hľadá odpovede na otázky a žiaľ zostáva dlho uväznený v cykloch otázok bez odpovedí a bez ich riešenia.
Cesta pomáha pochopiť a hlavne prísť na odpovede. Dokáže ušetriť čas nájdením riešení a vyvedie z dlhoročných cyklov.
Monika je úžasný človek, žena, ktorá dokáže plne navnímať človeka a vďaka jej citu a vnímavosti postupne pomáha nachádzať odpovede na nezodpovedané otázky.
Som vďačný za ňu a za jej ľudský a profesionálny prístup, ktorý je doslova transformačný.

Marián

Terapiu u Moniky som využíval popri svojej klasickej konvenčnej liečbe rakoviny. Pomohla mi vysporiadať sa so strachmi, ktoré táto choroba prináša a tiež mi pomohla vysporiadať sa s blokmi z minulosti. Spomínam si na radu od nej, ktorú mi dala: „Nesústreď sa len na jednu metódu. Využi všetky možnosti, ktoré ti život prinesie.“ Na záver ešte dodám, že z medicínskeho hľadiska bola moja diagnóza považovaná za liečiteľnú.

Juraj

Terapia Cesta u Moniky bol ozaj zážitok.
Trpezlivo ma viedla cez moje traumy a bolesti.
Bola mi veľkou oporou, keď sa začali vynárať všetky tie dávno zabudnuté krivdy.
S jej pomocou sa mi výrazne zmiernila fóbia z vtákov, opustila som niektoré nezdravé vzorce správania a začala si uvedomovať svoju jedinečnosť a silu.
Ďakujem, Monika

Zuzana